5 błędów przy zakupie biurka dla dziecka
Kupowanie mebli nigdy nie jest łatwym zadaniem, czy to w domu, czy w biurze. Jest tak wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby wszystko pasowało. Czynniki takie to dostępny budżet, przestrzeń, potrzeby oraz wiek dziecka, które będzie korzystać z mebli. Nie jest to decyzja, którą podejmujesz z dnia na dzień i łatwo jest popełnić błędy, nawet jeśli wszystko jest dokładnie przemyślane.
Przyjrzyj się najczęstszym błędom popełnianym przy zakupie mebli dla dzieci. Przedstawimy Ci rozwiązania i zalecenia, które powinny pomóc w dokonaniu właściwych wyborów.
Jeśli planujesz zakup biurka dla dziecka w przyszłości, ten wpis jest to dla Ciebie.
1. Przedkładanie wyglądu nad komfort
Często możemy zobaczyć piękne pokoje dziecięce, w których dopracowano kolory i dekoracje, ale nie zwrócono uwagi, aby biurko i fotel miały odpowiednią wysokość. Dobrze wyglądające krzesełko nic nie znaczy, jeśli dziecko nie może oprzeć stóp na podłodze, bo to skłania je do podwijania nóg albo przybierania dziwnych póz, aby niwelować tę niedogodność. Podkładanie "stopieńków" pod stopy dziecka też nie załatwia sprawy, bo po pierwsze one musiałyby dostosowywać się do wzrostu dziecka, a po drugie dziecko nie będzie karnie trzymać na nich nóg, przesuwając krzesło.
A wszystko to dzieje się w momencie, kiedy kręgosłup dziecka wciąż się rozwija. Jest wtedy szczególnie podatny na skrzywienia.
2. Kupowanie stałych (nieregulowanych) mebli
Meble stałe to takie, których nie można regulować — używasz je tak, jak zostały zmontowane. Ma to swoje zalety: na początek możesz skorzystać z solidnych mebli, które są skonstruowane tak, aby funkcjonowały bez żadnych ruchomych części. Z drugiej strony: co zrobisz, jak dziecko urośnie? Jeśli chcesz zadbać o prawidłowy rozwój dziecka, to musisz co 2 lata kupować nowe. Albo - co gorsza - od razu kupujesz „dorosłe” biurko i fotel plus jakieś podnóżki i dziwisz się, że dziecko nie chce siedzieć przy biurku, przy którym jest mu po prostu niewygodnie.
3. Ignorowanie ograniczeń przestrzeni
Dostępna powierzchnia jest najważniejszym czynnikiem, który ludzie biorą pod uwagę, zanim zdecydują się na meble, których potrzebują. To oczywiste, że możesz zmieścić tylko to, na co pozwala przestrzeń, więc nie możesz kupować mebli, które są dwa razy większe niż dostępna powierzchnia pokoju dziecka. Zanim wejdziesz do salonu meblowego, upewnij się, że masz nie tylko dane pomiarowe pokoju dziecka. Musisz zwrócić uwagę na to, że istniejące meble potrzebują miejsca, aby otworzyć ich drzwi lub wysunąć szuflady.
Podejmowanie decyzji bez tych informacji prowadzi tylko do niepotrzebnego stresu i frustracji. Oszczędź sobie bólu głowy, kupując meble, które mogą się nie zmieścić. Zastanów się też nad pustą przestrzenią, ponieważ jest to również część otoczenia biurka.
4. Kupowanie taniego zamiast dobrego
Problem z tanimi meblami polega na tym, że nigdy nie są projektowane z myślą o jakimkolwiek celu poza ceną. Są stworzone, aby po prostu zaspokoić podstawowe potrzeby. Przy ich produkcji nie zainwestowano w dobry projekt, który będzie nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim ergonomiczny i zdrowy dla dziecka. Poza tym w meblach bardzo często to, co najważniejsze dla zdrowia jest niewidoczne. Płyty meblowe zawierające szkodliwe substancje i słabe jakościowo często na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie do tych najwyższej półki.
5. Kupowanie bez odpowiedniej gwarancji
Dokonując dużych zakupów, rozsądnie jest wybrać produkty objęte dobrą gwarancją. Musisz mieć pewność, że jeśli okaże się, że zakupione meble mają wadę, to bez problemu zostanie ona usunięta.
Warto także uzyskać pełną informację na temat opieki po sprzedażowej, jaką zamierza Ci zaoferować firma zajmująca się sprzedażą mebli. Czy mogą dostarczyć części zamienne, gdy zajdzie taka potrzeba? Czy mogą dostarczyć dodatkowe elementy do rozbudowy mebla? Meble to inwestycja na długie lata i warto mieć fachową pomoc w tym czasie, jeśli okaże się potrzebna.
Klienci Moll otrzymują rozszerzoną 5-letnią gwarancję - na jakość, wykonanie i funkcjonalność użytych materiałów i komponentów.