Produkt dnia
Moll SPRINTER biurko
Moll SPRINTER biurko

1 690,00 zł

szt.
Moll SPRINTER COMPACT biurko
Moll SPRINTER COMPACT biurko

1 590,00 zł

szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wygląd pokóju pierwszoklasisty?
Wygląd pokóju pierwszoklasisty?

Pokój pierwszoklasisty.

Dzieci do rozwoju potrzebują miejsca, które oferuje możliwie dużo przestrzeni do zabawy, poruszania się oraz odpoczynku. Małe dzieci zazwyczaj lubią bawić się w pobliżu rodziców, na przykład w kuchni czy salonie. Jeśli „plac zabaw” w tych pomieszczeniach nie wystarcza, albo początek roku szkolnego zbliża się coraz większymi krokami, pora by dziecko przeniosło się do swojego pokoju. Dr. Antje Flade, psycholog rodzinny, wyjaśnia, że rozpoczęcie uczęszczania do szkoły sprawia, że coraz ważniejsze staje się posiadanie własnego pokoju. Pokój dziecięcy ma wiele funkcji zarówno dla dzieci w wieku szkolnym, jak i starszych. To miejsce zarówno do nauki, jak i przebywania samemu bądź z rówieśnikami bez bycia rozpraszanym przez dorosłych. Dla uczniów własny pokój to miejsce wielofunkcyjne - bawialnia, pokój do nauki oraz salon jednocześnie. W głowie rodziców powstaje pytanie- jakie wyposażenie jest ważne w przypadku pokoju dziecięcego. Te trzy obszary - zabawy, odpoczynku i nauki - muszą być dobrze ze sobą zintegrowane, dlatego potrzebny jest dobry plan.

Główną rolę w pokoju dziecięcym odgrywa obszar do nauki. Podlega ciągłym zmianom i musi spełniać przeróżne wymagania - w końcu nauka jest różna na każdym etapie rozwoju i w różnym wieku. Dlatego też meble powinny móc dostosowywać się do każdego nowego zamówienia. Wielkość pokoju jest również uzależniona od projektu miejsca do nauki. Tu również potrzebne jest właściwe rozplanowanie.

Pokój dziecięcy nie zawsze odpowiada upodobaniom rodzica i ogólnemu wystrojowi pozostałych wnętrz. Co czyni pokój dziecięcy dobrym? Powinien być jednocześnie wygodny i praktyczny. Nie musi być pełny, powinno być w nim również wystarczająco dużo miejsca do zabawy i odpoczynku.

 

Jakiego nowego wyposażenia potrzebuje pierwszoklasista?

 • biurko z regulacją wysokości

 • regulowane krzesło do biurka dla dzieci 

 • ruchome kontenery

 • lampka biurowa

 • półka na książki

 • miejsce do przechowywania długopisów i innych rzeczy biurowych

 

W jaki sposób pokój dziecięcy jest odpowiednio umeblowany? Inteligentne wyposażenie!  

Oczywiście, gust dziecka zmienia się wraz z upływem czasu. Aby nie musieć całkowicie przekształcać pokoju dziecięcego co kilka lat, a także by ograniczyć wydatki finansowe i czasowe, mamy następujące wskazówki dla rodziców:

 • dziecko powinno podrzucać własne pomysły

 • podstawowe wyposażenie pokoju dziecięcego powinno służyć przez wiele lat

 • przy zakupie należy zwrócić uwagę na ponadczasowy i zmienny wygląd

 • należy zwrócić uwagę na jakość, aby meble przetrwały parę lat

 • meble powinny być atrakcyjne dla dziecka nawet po dziecięciu latach

 

 

Jakie są przydatne meble dziecięce? Ergonomiczne i zmienne!

Meble dla dzieci nie powinny być nudne oraz nie mogą być ani za duże, ani za małe. Dobre biurko powinno mieć nie tylko regulowaną wysokość. Są krzesła i stoły, które rosną wraz z dzieckiem. Stoliki mogą być przechylone, jeśli dziecko ma problem z utrzymaniem pozycji pionowej w trakcie siedzenia. Spontaniczna zmiana miejsca do pisania lub czytania w stałe miejsce? Powoduje to jednostronne napięcie mięśniowe podczas siedzenia.

Przerwy na ruch między odrabianiem pracy domowej czy innymi czynnościami wykonywanymi na siedząco pomagają uniknąć sztywności postury. Zalecane są również ergonomiczne krzesła obrotowe z oparciem z możliwością regulacji. Krzesła, które się odchylają, zapewniają niezbędną dla kręgosłupa ulgę.

Biurka dla dzieci z MOLL-a można zmieniać na wiele sposobów, chociażby z tego względu, że mają możliwe do wymiany elementy kolorystyczne. Dziecięce meble MOLL-a mogą być używane przez dzieci w wieku zarówno wczesnoszkolnym, jak i przez licealistów, ze względu na regulację wysokości. Ponadto, istnieją różne opcje mocowania dla zwiększenia przestrzeni do przechowywania, na przykład bocznej górnej części czy elastycznego pokładu. Ogromna szuflada lub dopasowane stojaki na kółkach również są pomocne w utrzymaniu porządku.

Należy również wziąć pod uwagę ergonomiczne właściwości biurka i krzesła, ponieważ mogą być one regulowane w taki sposób, aby były wygodne w każdej fazie wzrostu i aby zapewniały zdrową pozycję podczas siedzenia przy biurku. Dzieci rosną średnio siedem centymetrów rocznie, ważne jest więc regularne dostosowywanie wysokości biurka i krzesło dla dziecka. Na kanale MOLL-a na YouTubie można obejrzeć wideo, na którym pokazane jest, jak dokonać właściwych ustawień.

 

 

 

Gdzie znajduje się właściwe miejsce pracy w pokoju dziecięcym?

Biurko dziecka powinno znajdować się w jasno oświetlonej lokalizacji, dlatego warto byłoby je umieścić możliwie jak najbliżej okna. Z jednej strony, okno zapewnia wystarczającą ilość naturalnego światła, z drugiej zaś oferuje spokojny widok na zewnątrz. Jeśli biurko postawione jest prostopadle do okna, upewnij się, że ręka, którą pisze pierwszoklasista, nie rzuca cienia na papier. Dlatego istotne jest, czy dziecko pisze prawą, czy lewą ręką.

 

Dobre oświetlenie w miejscu nauki.

Przede wszystkim, miejsce pracy powinno mieć zapewnione dobre oświetlenie. Dlatego nawet jeśli lokalizacja miejsca pracy znajduje się blisko światła dziennego, niezbędna jest dodatkowa lampka na czas pór roku, podczas których bardzo szybko robi się ciemno. Lampa musi być wystarczająco jasna, ale nie może oślepiać, powinna również emitować przytulne światło. Możesz wybrać lampę do przymocowania, bądź też klasyczną lampę podłogową. W obu przypadkach lampy powinny być elastyczne, aby źródło światła mogło być optymalnie ustawiane.

 

 

Zmotywuj swoje dziecko kolorystyką i indywidualnymi rozwiązaniami wyposażenia wnętrz.

Różowy dla dziewczynek, niebieski dla chłopców. Czy tak musi być? Z dala od tradycyjnych klasyfikacji, wybór kolorów do pokoju dziecięcego może być istotny: dzięki dobrze przemyślanej kolorystyce pokoje są wizualnie powiększane lub pomniejszane. Jasne kolory sprawiają, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne, ciemne zaś tworzą uczucie ścisku, ale także schronienia. Ponadto, kolory wpływają na nasze samopoczucie. Osoby, które zapoznają się z tematem efektów kolorystycznych przed zaprojektowaniem pokoju dziecięcego, tworzą przytulną przestrzeń dla swoich dzieci i rozwijają ich kreatywność.

Wszystko w Twoim ulubionym kolorze? Dziś zielony, jutro żółty i pomarańczowy dnia następnego. Ulubiony kolor dzieci często się zmienia. Rodzice powinni używać wymiennych akcesoriów, aby nadążać nad zmieniającym się gustem dziecka.

Rosnące biurka dla dzieci MOLL-a mogą zmieniać kolory w dowolnym momencie. Na przykład, w biurku Champion można łatwo zmienić kolory uchwytów czy słupków. Elementy dekoracyjne są dostarczane w stylowym pudełku z każdym biurkiem i można je błyskawicznie wymienić. Dla tych, którzy lubią jeszcze więcej kolorów, Champion oferuje również części boczne w różnych odcieniach: od jasnozielonego do fioletowego. Dla każdego znajdzie się odpowiedni kolor!

 

Wpływ wyboru kolorystyki do pokoju dziecięcego.

„W przypadku podstawowej kolorystyki w pokoju dziecięcym, można oczywiście użyć jaskrawych kolorów, ale raczej wybiórczo aniżeli na większym obszarze. Zabawki, książki i tym podobne już dostarczają wystarczającą ilość kolorów. Lepiej byłoby przechowywać je w zamkniętych pudełkach, żeby wizualnie uspokoić wnętrze”, mówi Katharina Holzer, specjalizująca się w aranżacji wnętrz dziecięcych.

„Dyskretne kolory ścian, podłogi i mebli zapewniają miłą atmosferę. Na przykład, kombinacja mebli w białych odcieniach i konstrukcja ściany w jasnych odcieniach, takich jak ciepły szary lub kremowy, wydaje się świeża i harmonijna.”- mówi Holzer.

 

Dodatkowa wskazówka: sprawdź warunki w pokoju.

Przed rozpoczęciem projektowania kolorystyki, należy wziąć pod uwagę warunki panujące w pomieszczeniu. Jeśli pomieszczenie jest raczej chłodne, na przykład ze względu na jego lokalizację, na ścianach powinien znajdować się ciepły kolor. Jeśli zaś pokój jest zalany światłem i skierowany na południe, chłodniejszy kolor stworzy równowagę.

 

 

Zapewnij wystarczającą przestrzeń przechowującą w pokoju dziecięcym!

Wraz z rozpoczęciem szkoły w pokoju pojawiają się nowe rzeczy, takie jak książki, papier, zeszyty, pióra, torby szkolne, mapa i wiele innych.

Gdy zabawki, poduszki, koce i tym podobne są rozrzucone na podłodze, dla wielu dzieci w pokoju wciąż jest porządek. Rodzice zazwyczaj wszystko widzą inaczej i marzą, by ich dzieci bardziej przejmowały się czystością. „Dzieci nie rodzą się z poczuciem porządku, ale mogą się go nauczyć”- mówi Ursula Kittner, ekspert od organizacji, pomagająca ludziom żyć bardziej stylowo oraz lepiej się organizować.

Ursula Kittner: „Najlepiej, żeby rodzice nie wymuszali na dzieciach zrozumienia ich pojęcia ładu, ale zmotywowali ich do znalezienia własnego systemu, który można by potem zastosować we wszystkich dziedzinach życia. Zaczyna się od nauczenia podstawowych struktur, które stopniowo się ustanawiają: otwarte drzwi i szuflady powinny zostać zamknięte, ponieważ nie wpadasz na nie oraz nie przewracają się, gdy mają swoje stałe miejsce.”

Jeśli chodzi o przestrzeń przechowywania, najważniejsza jest „inteligentna organizacja”. Dziecko powinno mieć łatwy dostęp do zabawek bez konieczności wspinania się na krzesło. Tutaj na przykład odpowiednie są pudełka. Dzieci mogą szybko stworzyć porządek i wiedzieć, co znajduje się w jakim pudełku. Dzieci w wieku szkolnym muszą uczyć się od początku, aby utrzymać porządek we własnym pokoju. Zbyt wiele rzeczy leżących dookoła również rozprasza.

Materiały szkolne powinny znajdować się w pobliżu miejsca pracy, aby były łatwo dostępne. Wiele biurek posiada szuflady- jest to szczególnie praktyczne w przypadku mniejszych przyborów, takich jak długopisy, linijki i tym podobne. Niemniej jednak rozsądniej jest zaproponować miejsce na książki i inne przedmioty w pobliżu biurka dziecka. Kontenery mobilne oferują największą elastyczność.

Torba szkolna staje się centralną częścią życia dziecka, jak i również akcesorium, które nie ma jednego miejsca w domu. Tutaj zaleca się haczyk bezpośrednio przy biurku, aby torba szkolna miała ustalone miejsce.

 

Miejsce na przytulny kącik.

Konstrukcja pokoju dziecięcego z "miejscem relaksu" ma również sens. Wskazane jest zdefiniowanie obszarów dla różnych czynności, które motywują do tego samego - na przykład do zabawy, malowania i pisania. Specjalnie wyposażony kącik zabaw inspiruje wyobraźnię młodych odkrywców i wynalazców.

Jednak podobnie jak wygodne miejsce pracy i obszar do zabawy, ważny jest także przytulny kącik w każdym pokoju dziecięcym: jest to miejsce, w którym można marzyć, przytulać, ładować siły i czytać. Według badań naukowych miejsca odpoczynku dla dzieci są jeszcze ważniejsze niż akumulacja wielu zabawek. Chodzi o wolność i przestrzeń dla najmłodszych. Tutaj dzieci nie muszą się koncentrować, mogą śnić, oddawać się swoim myślom, czytać książkę lub po prostu przytulać. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl