Promocje
Flex Deck Compact White
Flex Deck Compact White

500,00 zł

Cena regularna: 1 439,00 zł

szt.
Produkt dnia
Moll SPRINTER biurko
Moll SPRINTER biurko

1 690,00 zł

szt.
Moll SPRINTER COMPACT biurko
Moll SPRINTER COMPACT biurko

1 590,00 zł

szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Na co zwrócić uwagę przy zakupie biurka dla dziecka?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie biurka dla dziecka?

Już w przedszkolu zaczynają się pierwsze doświadczenia z literami i cyframi oraz rysowaniem. Biurko też ich częścią. Dzieci są zwykle bardzo dumne z posiadania pierwszego biurka. Stanowi ono kolejny kamień milowy dla rozwoju ucznia. Pod tym względem rodzice powinni planować długoterminowo, aby przewidzieć wydatki oraz przestrzeń do zagospodarowania. Nawet miejsce do pracy dla dzieci, które będzie wyłącznie przeznaczone na okres szkoły podstawowej, powinno mieć elastyczny fotelik dziecięcy, ponieważ dziecko rośnie średnio około siedmiu centymetrów rocznie. Jeśli biurko oraz krzesło nie jest odpowiednie, dzieci nie mają optymalnych warunków do nauki. Bardzo ważna jest także właściwa pozycja siedzenia przy biurkach dla dzieci, ponieważ uczniowie spędzają na nauce przy biurku dziennie nawet kilka godzin.

Lekarzy i psycholodzy zgadzają się również, że siedzenie przez dłuższy czas nie jest zdrowe. Zaleca się regularną zmianę pozycji siedzącej: dzieci powinny czasem siedzieć prosto, czasem odchylać się do tyłu, a czasem do przodu. To sprzyja koncentracji i relaksowi. Wspierają to nowoczesne biurka dla dzieci i krzesła - sztywne meble są niezdrowe i prowadzą do skurczów i bólów głowy. Dzisiaj przechylanie blatu jest konieczne, aby uniknąć napięć oraz późniejszych problemów z kręgosłupem.

Ważne jest także, by biurko miało regulowaną wysokość z możliwością dostosowania jej do wzrostu dziecka. Nawiasem mówiąc, ma to sens również z innego powodu - biurka dla dzieci z regulacją wysokości mogą rosnąć wraz z nimi i być używane przez wiele lat. Dobre biurko dla dzieci zmniejsza obciążenia zdrowotne oraz oszczędza pieniądze. Jednakże, przy zakupie biurka można popełnić wiele błędów. Niezależne laboratoria testujące regularnie poddają testom stanowiska dla dzieci oraz przekazują rekomendacje. Rodzice powinni dowiadywać się o tym zawczasu i przeczytać aktualne wyniki. 

Jakie biurko jest najlepsze dla dziecka?

Instytuty badawcze Stiftung Warentest, TÜV i Ökotest badają biurka dziecięce pod kątem ich funkcji, elastyczności, materiałów, zawartości toksyn oraz trwałości. Biurka dziecięce są wykonane z różnych materiałów oraz różnią się rozmiarem i konstrukcją. Dlatego należy zwrócić uwagę na to, jakie biurka są porównywane w testach. Mają one służyć za wskazówkę, a nie zastępować porady specjalistów oraz sprzedawców. 

Ogólnie rzecz biorąc, testy wskazują, że wszystkie biurka powinny mieć regulację wysokości dla uczniów. Powinna być ona możliwa w jak najmniejszych jednostkach, ponieważ dzieci rosnące mogą mieć potrzebę regulowania wysokości biurka dwa razy w roku. Możliwy powinien być również przechył blatu bez zwiększania ryzyka obrażeń. Przetwarzanie i trwałość odgrywają dużą rolę w ocenie jakości. Szuflady lub mobilne postumenty zapewniają miejsce chociażby na długopisy czy papier. 

Możliwość rozbudowy biurka dla dzieci jest ważna dla elastycznego rozwoju oraz by umożliwić indywidualną pracę. Dodatkami mogą być również haczyki na plecaki, podpórki na książki lub zamki antypoślizgowe, dołączane do dobrych biurek. Ponadto należy zadbać o dobrą stabilność. 

Czy szuflady mogą być zamykane łatwo i cicho, nawet po otwarciu ich 10 000 razy oraz ile ciężaru wytrzyma blat biurka? Czy stół ma również stabilną podstawę i czy można go przemieszczać z pomocą kółek? 

Ważne jest także sprawdzenie ilości szkodliwych substancji w materiale, w celu znalezienia biurka odpowiedniego dla dzieci. W Niemczech musi to być określone przez producenta za pomocą pieczęci jakości i metody badania. Oczywiście biurko dla dzieci nie powinno zawierać szkodliwych substancji, które są uwalniane do powietrza w pomieszczeniu, na przykład formaldehydu. Rodzice powinni zwracać uwagę na znak CE i specyfikację ISO.

Jedną z najbardziej znanych pieczątek testowych jest pieczątka GS, która oznacza "przetestowano bezpieczeństwo" i od 1977 roku testuje produkty w ich standardowym i technicznym projekcie. 

Na ostatnim niezależnym teście przeprowadzonym przez Ökotes wygrało biurko dziecięce od firmy Moll. Biurko dziecięce "Winner" zostało przetestowane przez Stiftung Warentest w 2006 roku i uzyskało najlepszy wynik. 

W istocie meble MOLL spełniają wszystkie kryteria ustalone przez niezależne instytucje testujące, takie jak TÜV Rheinland, Stiftung Warentest lub Ökotest, na przykład ergonomia, regulacja blatu, zaokrąglone krawędzie, odporność na zarysowania i przede wszystkim kryteria takie jak codzienne użytkowanie, trwałość, bezpieczeństwo, brak szkodliwych substancji i obsługa podczas montażu i demontażu.

Biurka dla dzieci Moll noszą znak GS i zostały nagrodzone Blauer Engel. Firma Moll oferuje również długoterminowe gwarancje jakości i oferuje zakup dodatkowych akcesoriów.

Jakich funkcji potrzebuje biurko dla dzieci?

Jak ważna jest możliwość regulacji wysokości blatu?

Biurko dla dzieci różni się od biurka lub stołu dla dorosłych poziomem adaptacji. Oznacza to, że producenci powinni zadbać o to, aby biurko rosło wraz z dzieckiem. Powierzchnia robocza i siedzisko powinny być regulowane w różnych pozycjach. Jeśli dziecko rośnie, powierzchnia robocza również powinna się dostosowywać. Wysokość blatu odgrywa ważną rolę i musi być odpowiednia do rodzaju pracy.

Biurka dla dzieci powinny być regulowane z wysokości ok. 50 cm do wysokości ok. 80 cm, aby móc zaoferować optymalne miejsce pracy dla wszystkich grup wiekowych i rozmiarów ciała.

Wysokość biurka dla dzieci MOLL jest regulowana w zakresie od 53 do 82 cm, dzięki czemu idealnie nadaje się na wysokość ciała ok. 110 do 200 cm. Biurka mogą rosnąć wraz z dzieckiem aż do studiów. Skala pomiarowa na ramie podstawy i korba lub wyciąg linowy są pomocne przy dostosowywaniu wysokości stołu; w obu wersjach stół może być regulowany bezstopniowo przez jedną osobę. Szerokość biurka dla dzieci powinna wynosić co najmniej 110 cm.

Jakie jest optymalny kąt nachylenia blatu?

Każde biurko powinno mieć blat z możliwością pochylania: dlaczego? Całkiem proste! Podczas czytania lub pisania głowa stopniowo przechyla się w stronę blatu stołu. Skutkuje to pozycją, w której głowa jest silnie pochylona do przodu. Może to spowodować nieprzyjemne napięcie na dłuższą metę. Ale ludzie są nie tylko zdolni do adaptacji, przede wszystkim mają zdolność adaptowania rzeczy i przedmiotów w taki sposób, że nie muszą się dostosowywać. Można to zaobserwować na przykład podczas czytania. Jeśli weźmiemy książkę w nasze ręce, trzymamy ją intuicyjnie pod kątem, aby uniknąć krzywej postawy.

Jeszcze lepiej jest, jeśli biurko obsługuje przechylanie. Dlatego wszystkie biurka dziecięce MOLLa mają panele, które można przechylać.

Dr Dieter Breithecker mówi, że nie ma czegoś takiego jak odpowiedni kąt dla różnych czynności, takich jak czytanie, pisanie czy malowanie "Jeśli dostępny jest stół z elastycznie przechylaną płytą, możesz polegać na własnej inteligencji somatycznej. Opisuje nasze postrzeganie ciała i odczuwanie robienia tego, co jest dobre dla ciała - automatycznie robisz to dobrze. "

Biurka dziecięce z nachylonymi blatami roboczymi poprawiają ergonomiczną pozycję siedzącą i uniemożliwiają nieprawidłowe siedzenie podczas czytania i pisania. Powierzchnia stołu powinna być optymalnie przechylana do 20°. W idealnym przypadku jest to bezstopniowe jak np. w Championie.

Jakie rozszerzenia są ważne?

Zmienia się nie tylko wysokość dzieci, ale także ich przestrzeń i potrzeby. Dla pierwszoklasistów ważne jest, aby mieć biurko, na którym mogą wszystko mieć w zasięgu ręki i wzroku. Wraz z wiekiem i coraz większym zainteresowaniem, często potrzebne jest dodatkowe miejsce do przechowywania. Dlatego firma Moll oferuje całą gamę elementów przedłużających, takich jak kontenery rolkowe lub półka Flex Deck.

Powierzchnię roboczą można powiększyć za pomocą przedłużek (boczna górna, elastyczna lub wielopokładowa) lub szuflad. Odpowiednia zmiana stanowiska dla dzieci na to, co dziecko obecnie robi, jest konieczna i stanowi różnicę w stosunku do normalnego biurka. Połączenie fotela obrotowego i biurka dziecięcego ma na celu dostosowanie idealnego siedzenia i wysokości roboczej w dowolnym momencie, aby zapobiec uszkodzeniom ciała.

Jakie są przydatne funkcje biurka dla dzieci?

  • haki na plecak, tornister lub torbę    
  • podstawka na książki i blokada antypoślizgowa      
  • kontenery na papiery i przybory do pisania      
  • podkładki
  • szuflady pod blatem roboczym biurka dla dziecka     
  • przewód kablowy na przedłużacze / zasilacze    

Które krzesło jest najlepsze?

W przypadku pierwszoklasisty, krzesło musi również mieć cechy, które sprawiają, że "dynamiczne siedzenie" jest możliwe od samego początku. W przeciwieństwie do ergonomicznych krzeseł biurowych, konwencjonalne krzesła nie mają regulacji wysokości, mają zaś sztywno nachylone oparcie i brak możliwości regulacji głębokości siedziska.

Dobrze dla pleców jest, jeśli obie stopy dotykają podłogi. Działa to tylko wtedy, gdy istnieje wystarczająca i łatwa regulacja wysokości. Oparcie ma za zadanie odciążyć kręgosłup. Plecy powinny dotykać oparcia pod łopatkami. 

W ten sposób ramiona mają wystarczająco dużo miejsca do poruszania się, a grzbiet jest dobrze podparty. Działa to tylko wtedy, gdy oparcie ma regulowaną wysokość. Ponadto, powinieneś być w stanie ustawić głębokość siedziska tak, aby było trochę miejsca między przednią krawędzią siedziska i twoich podudzi.

Dzieci powinny być zawsze podparte, aby usiąść nie tylko wygodnie, ale także zapobiegając bólom pleców. Kształtowana tapicerka, wyściełane siedzisko i wahadłowe oparcie odgrywają ważną rolę. Zachęcają i motywują ludzi do ciągłego przyjmowania prawidłowej postawy i promowania dynamicznego siedzenia zamiast pozostawania w tej samej pozycji.

Firma Öko-Test przyznała krzesłu Maximo ocenę "bardzo dobrą" w 2015 r. Z dziesięciu krzeseł biurowych dla dzieci i młodzieży tylko jedno krzesło otrzymało najwyższą ocenę. Testowane były one w kategoriach: Obsługa, ergonomia, bezpieczeństwo, materiały i testy praktyczne. Öko-Test zaleca zakup wysokiej jakości produktów, ponieważ oferują dzieciom w szkole miejsce sprzyjające zdrowiu ze względu na dobre właściwości ergonomiczne i wysokiej jakości materiały w porównaniu do tanich produktów.

Jaka jest prawidłowa regulacja krzesła i biurka?

Regulacja wysokości jest kluczowa dla komfortowej pracy przy stole. Po zakupie należy zatem odpowiednio ustawić fotel.

Stopy dziecka powinny opierać się całkowicie na podłodze podczas siedzenia, a górna i dolna część nogi powinny być ustawione pod kątem prostym, zaś krawędź krzesła nie powinna wbijać się w zagłębienia kolan. Idealna pozycja siedząca powinna być taka, aby wysokość siedzenia odpowiadała wysokości kolan dziecka. 

Przy prostym siedzeniu, blat stołu znajduje się tuż poniżej łokcia po optymalnej regulacji wysokości. Ramiona dziecka powinny luźno spoczywać na blacie stołu. Górne i dolne części ramion tworzą kąt prosty. 

Rodzice powinni upewnić się, że dziecko nie podnosi ramion w czasie pracy. W przeciwnym wypadku krzesło jest zbyt niskie, a wysokość biurka zbyt wysoka. Podczas pracy z komputerem upewnij się, że jest tam półka na klawiaturę i dziecko patrzy bezpośrednio na monitor.

Jakie są idealne warunki wokół biurka?

  • wystarczająca ilość miejsca, w tym na nogi
  • dobrze oświetlony pokój
  • dostateczne oświetlenie

Siedzenie przy oknie

Sensowne jest umieszczenie dziecięcego biurka w pobliżu okna. Stół powinien być ustawiony w taki sposób, aby światło pochodziło z przodu, nie oślepiając dziecka bezpośrednio.

Jeśli biurko dla dzieci jest umieszczone z boku okna, ważne jest, której ręki dziecko używa do pisania i malowania. Jeśli dziecko jest praworęczne, światło powinno pochodzić z lewej strony, a jeśli jest leworęczne, światło powinno pochodzić z prawej strony, aby uniknąć irytującego cienia.

Lampka biurkowa

Aby zapewnić odpowiednie oświetlenie, nawet w złych warunkach pogodowych oraz przy ciemnych porach roku, do biurka należy przymocować odpowiednią lampę biurkową, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie. Oświetlenie sufitowe w pokoju dziecięcym nie jest zalecane, ponieważ niechciane cienie mogą przeszkadzać w pisaniu.

Rozmiar lampy biurkowej określa, ile światła może świecić na powierzchni roboczej. Im więcej światła, tym przyjemniej jest pracować. Ruchliwość dziecięcej lampy biurkowej umożliwia skierowanie światła do pożądanej pozycji nawet przy zmianie pozycji siedzącej.

Gniazdo zasilania

Podczas ustawiania pulpitu dziecięcego, oprócz światła dziennego, szczególną rolę odgrywa również okablowanie i położenie gniazd. Nie tylko lampa biurkowa potrzebuje mocy, ale obecnie coraz częściej na biurku znajdują się telefony komórkowe, tablety, komputery i drukarki. Wskazane jest ustawienie biurka blisko gniazdka elektrycznego i upewnienie się, że użyte kable nie stanowią zagrożenia potknięcia się. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl